چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم ویژه هفته کتاب و کتابخوانی در سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی

مراسم هفته کتاب و کتابخوانی و روز کتابدار، مطابق برنامه ای از پیش تعیین شده در روز دوشنبه مورخ 24/8/1400 با حضور ریاست محترم دانشگاه و مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از مسئولان، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر نیما کتابخانه مرکزی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید توسط قاری نوجوان، سرود جمهوری اسلامی ایران پخش شد، سپس کلیپی زیبا در حوزه کتاب و کتابخانه در گستره ملی و بین المللی همراه با نمایش مشاهیر و پیشکسوتان علم اطلاعات و دانش شناسی، تصاویر روسا و کارکنان فعلی و اسبق کتابخانه مرکزی، تصاویر بخش ها و فضاهای موجود در ساختمان کتابخانه مرکزی به روی پرده نمایش رفت. پس از آن سرکار خانم دکتر نازنین تبریزی ریاست محترم کتابخانه مرکزی ضمن خیر مقدم به مدعوین و حضار محترم، گزارشی از عملکرد و تبیین مسائل و مشکلات موجود کتابخانه مرکزی ارائه داده و از مسئولین مربوطه درخواست همکاری و مساعدت بیشتر را خواستار شدند. در ادامه، ریاست محترم دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخته و با استناد به توصیه ها و عبارات زیبای مقام معظم رهبری در باب اهمیت کتاب و مطالعه کتاب های خوب، بر ضرورت فراگیری دانش اشاره نمودند و ضمن تشکر از برنامه های رئیس کتابخانه مرکزی و مجموعهء ذیربط، حمایت خویش را از تحقق برنامه های ایشان اعلام داشتند. مراسم با سخنرانی معاونت محترم پژوهش و فناوری در مقوله کتاب و کتابخوانی و ضرورت حفظ این جایگاه در میان آحاد جامعه خصوصاً اقشار دانشگاهی ادامه یافته و ایشان گزارش مختصری از روند و رویکرد انتشارت کتب در دانشگاه مازندران ارائه دادند.

سپس مراسم با اعلام تنفس ده دقیقه ای جهت انجام پذیرائی و بازدید حضار از نمایشگاه کتب انتشارات دانشگاه مازندران، تنوع و جلوه ای دیگر یافت. پس از مراسم پذیرایی، برنامه های هفته کتاب با سخنرانی سرکار خانم دکتر رضوانیان، مدیر گروه پژوهش، آموزش و اشتغال زنان، در اهمیت کتاب، روش ها و جایگاه مطالعه پیگیری شد. آنگاه آقای حسین نریمانی کارشناس مسئول کتابخانه مرکزی دقایقی را به بررسی و معرفی کتاب " مبانی نگارش علمی" اثر دکتر یزدان منصوریان پرداخت.

در پایان این مراسم از اعضای فعال و کتابداران کتابخانه مرکزی با اهدای لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمده و سپس مسئولان محترم دانشگاهی به اتفاق حضار، ادارهء موزه و اسناد کتابخانه مرکزی را افتتاح و دفتر یادبود کتابخانه را امضاء نمودند.

 

آلبوم تصاویر مراسم


١٣:٤٤ - چهارشنبه ٢٦ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٣٠٥٠٩    /    تعداد نمایش : ٤٤٢